13 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.com 300 true

Birbirinden Romantik 20 Türkçe Şarkılar 2019 Listesi

Romantizm dolu birbirinden güzel aşkınıza eşlik edecek 2018 ve 2019 en romantik şarkıları müzik listesi şeklinde dinleyebilirsiniz. Aşk gibi güzel duyguları pekiştiren daha üstün bir şey olabilir mi ?

Yüreği kocaman olup aşkıda kocaman ve müzik kulağı güzel insanlara armağan ettiğimiz bu güzel romantik şarkılardan oluşan müzik listesini dinlemekten oldukça mutlu olacağınızı düşünüyorum. Günümüzde her ne kadar yüksek kalitede sanatsal çalışmalar sergilenemiyor olsada bu şarkıların aşk için anlam yükü oldukça yoğun .Akşam yemeğinde bir başınıza dinlemek istersiniz belkide illa yanınızda sevdiğinizin olması gerekmez . Nede olsa karşılıksızdır bazı aşklar …

En Romantik Şarkılar

Özel gün ve gecelerde birçok kişinin sevdiklerine karşı yapacakları süprizler için romantik şarkılar araması yaptıklarını görmekteyiz. Bununla beraber yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan düğünlerin giriş müzikleri oldukça uzun bir süreç sonrasında seçilebilmektedir. Mutlu anlarda olduğu kadar birçok kişinin hüzünlü ve yalnız kalmak istemeleri durumunda da romantik şarkılar aradıklarını görüyoruz. Belki de geçmişte yaşanılan hataları düşünürken açacağınız bir romantik müzik size sevdikleriniz ile tekrardan bir araya getirebilecek fikirler sunabilir. Her dönem popüler olan müzik kültürü oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Son yıllarda birçok sanatçının slow aşk müzikleri kadar romantik müzikler de hazırladıklarını görüyoruz. Bu yazımız içerisinde bu alanda eserler üreten sanatçılar ile beraber birkaç şarkı önerisinde bulunmaya çalışacağız.

Sevdikleri ile beraber geçirecekleri süre zarfınca arka planda çalacak müzik arayışlarında olan kişiler çareyi dijital video platformlarında aramaktadır. Milyonlarca eski ve yeni müziğin yer aldığı bu tarz platformlar içerisinde aradığınız tarzda müzikler bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Günümüzde bir pop sanatçısının rap, slow ve romantik şarkılar da üretmesi, ortaya bu denli fazla içeriklerin çıkmasına neden olmaktadır. Araçlarınız ile seyahat ederken radyoda duyduğunuz romantik şarkılar hoşunuza gidiyor ve isimlerini bulamıyorsanız bu yazı belki de en çok sizin işinize yarayacaktır. Radyolar, bizlere yeni ve farklı içerikler sunma konusunda bizlere oldukça güzel seçenekler sunmaktadır.

romantik şarkılar dinle
romantik şarkılar dinle

En Son Çıkan Romantik Şarkılar

Yukarıda da görebileceğiniz üzere romantik şarkılar birçok amaç doğrultusunda dinlenebiliyor. Binlerce şarkının yer aldığı bu tür içerisinde elbette en iyilerini dinlemeyi hak etmektedirler. Bu tür sadece ülkemize özgü bir tür olmadığını bilmeniz gerekiyor. Dünyanın her yerinde yerel diller ile hazırlanmış romantik şarkıların da bulunduğunu bilmeniz gerekir. Yerli şarkılar kadar yabancı romantik şarkıların da ülkemizde popüler olduğunu bildirmek isteriz. Bizim buradaki asıl hedefimiz Türkçe içerikli romantik şarkılar üzerinedir. Bu alandaki en popüler şarkılar;

 • Tarkan – Beni Çok Sev
 • İrem Derici – kalbimin Tek Sahibine
 • Jehan Barbur – Gidersen
 • Ezginin Günlüğü – Aşk İki Kişiliktir
 • MFO – Sen ve Ben
 • Şebnem Ferah – Sil Baştan
 • Özdemir Erdoğan – Bana Ellerini Ver
 • Fikret Kızılok – Gönül
 • Mazhar Alanson – Ah Bu Ben
 • Ajda Pekkan  – Kimler Geldi Kimler Geçti
 • Fikret Kızılok – Bu Kalp Seni Unutur Mu
 • Yalın – Hele Bi Başla

Yukarıda görebileceğiniz üzere birkaç sanatçıdan en iyi romantik şarkılar önerisi oluşturmaya çalıştık. Bu liste, son birkaç yılın en çok dinlenenlerinden oluştuğu için 2018 içeriklerinden birazcık mahrum kalmıştır. Son zamanlarda hareketli, pop müzik üreten sanatçıların dahi romantik şarkılar üretmeye başladıklarını görmekteyiz. Sevgililer günü, düğün sezonu gibi zamanlarda yeni sezon romantik müziklerin büyük çıkış yakaladıkları ve onlarca yenilerinin çıktıklarını görmekteyiz.

romantizm kokan romantik müzikler
romantizm kokan romantik müzikler

Romantik Şarkılar Nereden Dinlenir?

Romantik şarkı dinlemek isteyen birçok kişi, ilk tercihini doğal olarak Youtube üzerinden yapmaya çalışmaktadır. Youtube, bizlere sürekli olarak ezbere bildiğimiz, gözümüzün önünde olan şarkıları sunmaya çalışır. Oysa; farklılık arayan kişiler müzik dinleme alışkanlıklarını radyoya taşısalar onlarca farklı seçeneğin karşılarına çıktığını görebilirler. Gününün belirli bir saatini radyoda geçiren kişiler, gün içerisinde oldukça fazla romantik şarkı çıktığını görebilirler. Radyo ile farklı müzikler keşfeden birçok kişi, aynı zamanda birçok yeni saatçı tanıma fırsatına da sahip olabilirler. Hoşunuza giden müzikleri dijital ortamlardan telefon, tablet ve bilgisayarlarınıza indirerek önemli gün ve gecelerde kullanmak için depolayabilirsiniz. Şarkıların kullanım amacı tamamen kişisel tercihlere göre bağlı olmaktadır.

Listeyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilir ve kitlemizi arttırmamıza yardımcı olabilirsiniz.. Mutlu dinlemeler dilerim ..

Önceki Liste
Yabancı Klasik Müzikler 2019 top 20 Listesi Dinle
Sonraki Liste
Tarkan 2019’da Yeni Çıkan Albüm Şarkıları Dinle

4 Yorumlar

 • 16 Ekim 2018 at 16:36
  asli

  Gripin, İrem Derici ve diğerleri… Efsane bir liste hazırlamışsınız, teşekkür ediyorum. Anlaşılan bizi hüngür hüngür ağlatmayı kafaya koydunuz 🙂

  YANIT
 • 16 Ekim 2018 at 16:42
  ispinaz

  Bence listeye Ferda Anıl Yarkın ile Tarkan’ı da koymanız lazımdı. Bu haliyle de güzel ama bu iki sanatçıyı da koysaydınız dört dörtlük bir liste olurdu.

  YANIT
 • 17 Ekim 2018 at 06:47
  anonim

  elinize sağlııkk 🙂

  YANIT
 • 17 Ekim 2018 at 12:28
  esin

  Ebru Yaşar’ın parçasını dinlemeyenler varsa kesinlikle öneriyorum. Her dinlediğimde vakit su misalı hızla akıyor. Bayılıyorum bu parçaya…

  YANIT

CEVAP BIRAKIN

error: Kopya İçeriğe Karşı Koruma !