15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.com 300

Karışık Türkçe Şarkılar 2018 Müzik Listesi { Sürekli En Yeniler }

Zevkinize uygun türkçe şarkılar bulmakta zorlanıyorsanız 2018 in en güzel Karışık Türkçe Müzik Listemizi Mutlaka dinlemelisiniz. Yediden yetmişe çeşit çeşit müzik türlerini barındıran karıştırdıkça karıştırdığımız listemiz oldukça renkli.

Türkçe Müzik Türleri

Yüzlerce  yıllık bir geçmişe dayanan müzik kendi içerisinde çok fazla sayıda türe ayrılmış durumdadır. Türkçe müzik türleri, müzik adamının tarzına ve müzik dinleyicisinin zevkine göre değişiklik gösteren türlerdir. Şuanda en çok kullanılan müzik türleri aşağıda listelendiği gibidir.

Klasik Türk Müziği

Kökleri Osmanlı imparatorluğu dönemine dayanan makamlar ve usuller ile oluşturulan müzik türüdür. Türkiye’de Türk sanat müziğini de kapayan tür en çok dinlenen müziktir. Bu müzik türünden kültürel değerler ön plandadır .

Halk Müziği

Halk müziği, insandan insana devredilerek yaşayan, halkın içinden gelen, süreklilik halinde bulunan, tolumun kültürü ile harmanlanan, toplum tarafından genel bir kabul görerek aktarılan bir müzik türüdür. Türküler ve uzun havalardan oluşan

karışık şarkılar

Türkiye’de en çok dinlenen 2. müzik türüdür . Yolda yürürken , antrenman yaparken yada güzel bir aktiviteyi gerçekleştiriken dinlenen ( benim ise kahvemi yudumlarken dinlemeyi sevdiğim ) çeşit çeşit müzik türlerinin karışımından oluşmaktadır. Sevdiğim bazı şarkılara aşağıda yer verdim .

 • Yanlış – Tuğçe kandemir
 • Dipsiz Kuyum – Emrah Karaduman ft Aleyna Tilki
 • Yaradana Yalvartma – Oğuzhan Koç
 • Elbet Bir Gün – Canbay Wolker
 • vuracak – merve özbey
karışık türkçe şarkılar
karışık türkçe şarkılar

Arabesk Müzik

Kökleri 20. Yüzyıla dayanan ve Türkiye’ye özgü ve klasik Türk müziğine uymayan oryantal halk müziği türüdür. Genel olarak umutsuz aşkları, hayat dertlerini ve başarısızlığı konu dinen şarkı sözleri vardır. İnsanlar bu şarkı türünü hüzünlü olduklarında veya duygusal bir takviye edici olarak kullanırlar ve bu nedenle dinlemeyi oldukça sevelerler.

Türk Pop Folk Müziği

Türk pop folk müziğini rock müzik ve pop müzik olarak iki bölümden oluşan bir türdür. Rock Müzik, 1950li yılların sonlarında Anadolu Rock olarak ortaya çıkan bir müzik çeşididir. Gitar ve bateri  gibi enstrümanlar  genel olarak bu türde kullanılmaktadır. Pop Müzik, 1940’lara dayanan bir tarihe sahip popüler müzik türüdür

Türkçe Caz Müzik

Kökeni batı Afrika’ya dayanan bu tür Türkiye’de çok fazla etkisi görülemeyen müzik türüdür. Özellikle son 10 yılda icraatcileri ve dinleyicileri artmıştır.

Listemizdeki şarkıları beğendi iseniz sayfamızı sosyal medya platformlarınızda paylaşarak bizlere destek olabilir ve eklenmesini istediğiniz kulağınıza güzel gelen müzikleri aşağıdaki yorum formu aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz. Keyifli dinlemeler ..

Önceki Liste
ingilizce yabancı Şarkılar 2019’un En çok dinlenen hit müzik listesi dinle
Sonraki Liste
Mabel Matiz 2019 Yeni Çıkan Album Şarkıları Dinle

4 Yorumlar

 • 27 Ağustos 2018 at 08:31
  anonim

  Çok güzel ellerinize sağlık. Türküde yüklerseniz seviniriz

  YANIT
  • 27 Ağustos 2018 at 09:15
   admin

   Merhaba. Türkü listesi websitemizde yer almaktadır. Ana sayfadan ilgili listeye ulaşabilirsiniz.

   YANIT
 • 27 Eylül 2018 at 09:28
  esra

  aynı benim kafadan cidden günümüzde güzel şarkı kalmamış ama yinede güzel bir liste olmuş

  YANIT
 • 19 Ekim 2018 at 08:21
  fazıl

  Admin, bu listeyi kim hazırladıysa tebrik ediyorum. Sevdiğim tüm şarkıları derlemiş 🙂 Ayrıca sizden bir ricam olacak. Bulgar şarkıları içinde bir liste hazırlamanızı rica ediyorum. Dikkate alırsanız çok memnun olurum.

  YANIT

CEVAP BIRAKIN