13 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.com 300 true

2019 Şarkılar Yeni Çıkan Müzikler [Güncel]

2019’un en güzel yeni çıkan şarkıları müzik listesi şeklinde dinlemek için burası biçilmiş kaftan. Türkçe pop En güzel en çok dinlenen ve en sevilen türkçe slow müziklerin yanı sıra radyoların top 20 listelerinde en çok bahsi geçen parçaların yer aldığı birbirinden güzel bu eşsiz şarkıları kesinlikle beğeneceğini düşünüyoruz.

2019 sarkilar muzikler
2019 sarkilar muzikler


Her sene müzikler türleri sürekli olarak değişmektedir. Ve kaliteli müziği takip etmekte oldukça zorlaşmışa benziyor. Yukarıdaki player listesi tamda bu işlevi yerine getiriyor. Sık kullanılanlara ekleyiniz biz sizin için onu güncelleyeceğiz.

Şimdiden yerimizi aldık mısırlarımızı patlattık ve bulaşıklarımızı yıkadık 🙂 . Yeni yıl için topyekün hazır durumdayız. Sıkıca takip edecek ve en güzellerini sunacağız. Her nekadar güzellik göreceli bir kavram olsada . Bir müzik tutkunu olarak değil top listelerinde ki ve radyolarda en çok rağbet görüp satışı en fazla yapılan parçalara değineceğiz.

2019 Şarkılar

Müzik dinlemek insanların tercih ettiği aktivitelerin başında gelmektedir. Yolculuk esnasında, çalışırken, iş yaparken, yürürken genellikle dinlemiş olduğumuz şarkıların da kendi içerisinde bir hikâyelerinin olduğu her zaman söylemiştir.

Öyle ki şarkı sözlerinde geçen cümlelerin veya kelimelerin de insanların hayatına temas etmesi oldukça popüler konulardan bir tanesidir. Kişiler kendi düşüncelerini, duygularını tam olarak anlatamadıkları esnada şarkılara sarılmayı, sözlerde kendilerini bulmayı da benimserler.

Nitekim müzik dünyasında içerisinde oldukça sık konuşulan konulardan bir tanesi olan farklı müzik türleri de zaman zaman farklı görüşleri ortaya çıkarmıştır. Hal böyle olunca ilerleyen dönemlerde çıkacak olan şarkıların da akıbetleri tam anlamı ile ortaya çıkan belirli detayları beraberin getirmiştir.


Her dönem dinlenen hit şarkılar, slow şarkıların naifliği, hareketli parçaların eğlenceli yapısı gibi pek çok olgunun varlığına da müzik dünyasında şahit oluyoruz. Dolayısı ile şarkıları dinlerken veya müzikleri içerisinde ezgilere kendimizi kaptırırken de belirli duygu birikimlerinin ön plana çıkması da doğaldır.

2019 Pop Şarkılar

Yeni yıla girmemiz ile beraber tabi ki yeni hareketli şarkılar, pop şarkıları, daha çok eğlenceye dönük olan şarkılar ile de ilgili olarak beklentiler artmış durumda. Özellikle yaz aylarının gelişine yakın olan piyasaya sürülen pek çok single veya albümün varlığından bu noktada söz etmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Zira bilinen şarkıcılardan örnek vermek gerekirse yeni yıl içerisinde bu tür şarkıları görmek mümkündür.


-Demet Akalın
-Simge
-Hande Yener
-Aleyna Tilki
-Edis
-Merve Özbey …

gibi isim üstünde olan sanatçıların piyasada yer alacak şarkıları insanların da belirli bir beklenti içine girmesinin önemli faktörlerinden. Öyle ki artık Haziran başında sahillere, deniz kenarlarına ve eğlence kulüplerine giden insanların yeni çıkan şarkılara olan bakış açısının da ne kadar ilgi seviyesinde olduğunu da biliyoruz.

Durum bu şekilde olunca pop şarkılardan olan beklentinin her geçen sene daha farklı bir seviyeye doğru yol alması ve sanatçıların da buna yönelik çalışmalar içerisinde olması da son derece normal gelişmelerden biri. Bunun yanı sıra eğlenceli bir söz grubu içeren şarkıların aynı zamanda motivasyonu olumlu yönde etkilemesi ve ruh halini de pozitif yöne kaydırması oldukça bilinen durumlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

2019 Slow Şarkılar

Slow şarkılar bilindiği üzere insanı hüzünlendiren, daha yavaş ritimleri ile beraber çeşitli duygu yoğunluklarını ortaya çıkan parçalardan oluşmaktadır. Nitekim insanların bu şarkılara olan eğilimlerinin ne kadar farklı bir konumda olduğu da şüphesiz ki ilgimizi çeken pek çok sanatçıya da ışık tutuyor.

Hemen hemen her sanatçının kariyerinin belirli dönemlerinde yönelmiş oldukları slow parçaların his dünyasını nasıl etkilediği de tabi ki dinleyiciden dinleyiciye değişmiş kavramlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra slow şarkılarda geçen acımasız sözlerin zaman içerisinde insanları etkisi altına alması ile beraber farklı bir konu başlığı da yeni sene içerisinde ortaya çıkacak gibi duruyor.

2019 yeni çıkan şarkılar
2019 yeni çıkan şarkılar

Artık aşk acılarının yerini alan daha somut olgular veya hayatın getirmiş olduğu zorlukların yansımalarının daha farklı konuşulması da romantik ezgilere bakış açısını değiştiriyor. Durum bu şekilde olunca 2019 senesinde çıkacak olan yeni romantik şarkıların da etkisinin insanlar üzerinde olacağını tahmin etmek çok zor olmayacaktır.


Zira her insanın duygu birikimlerine en uygun söz gruplarının da slow şarkılar içinde geçtiğini ve bundan sonraki dönemde de geçeceğini söylemek çok yanlış bir değerlendirme olmayacaktır. Artık nispeten daha yavaş, romantik şarkılardan beklenti seviyelerinin biraz daha nostaljik tadı barındırdığını da vurgulamak mümkün.

2019’da Hangi Şarkılar Çıkacak?

Türküler biraz daha eskide kalmış olsa da yeni tarzda olan müziklerin piyasa içerisinde aktif rol oynadığını son senelerde söylemek oldukça normal bir yaklaşım olacaktır. Nitekim farklı müzik türlerine oluşan ilginin halk tarafından benimsenmesi ile beraber biraz daha farklı bir kategoriye olan kayışın yeni yıl içerisinde devam etmesi beklenen gelişmeler arasında yerini alıyor. Öyle ki genel olarak türkü söyleyen veya türkü besteleyen sanatçıların sayısının her geçen gün biraz daha azalmasının da belirli nedenleri olduğunu söylemek gerekiyor.

Aslına bakılacak olursa dinleyici kitlesinin sayı olarak biraz daha düşüş göstermesi türkülerin özlemli bir havaya bürünmesine kapı aralıyor.
Slow şarkılar ile ilgili olarak 2019 senesinde farklı bir takım şarkıcıların piyasaya çıkması olasılık dâhilinde. Zira dizilerde geçen şarkıların artık daha sık bir şekilde karşımıza çıkması da bu ihtimali güçlendiren önemli etmenlerden bir tanesi. Genellikle duymaya alışık olduğumuz Ahmet Kaya, Toygar Işıklı, Gökhan Kırdar gibi isimlerin parçalarını yine duymaya devam edeceğiz gibi görünse de yeni bir takım ses tellerine duyulan ihtiyacın da kulaklar tarafından dile getirildiğini söylemek lazım.

Tam bu esnada yeni çıkan filmlerde yer alan genç müzisyenlerin piyasada etkin role büründüklerini de parantez içerisinde belirtmiş olalım.
Pop şarkılarına da kısa bir göz atmak gerekirse her geçen ay farklı bir türün tını olarak kulaklarımızda yankıladığına şahit oluyoruz. Hem eğlenmek isteyen insanların hem de motivasyona ihtiyaç duyan kişilerin tercih ettiği hareketli parçalar bu seneye de damgasını vuracaktır. Özellikle yaz aylarında dinleniyor olsalar da, soğuk havalar da gece kulüplerini ısıtan şarkıların da hem yerli hem yabancı olarak çıkış yapacağını tahmin etmek çok zor değil.

Yeni çıkan şarkılar

Genç şarkıcılarının sayısının her geçen gün artması ile beraber müzik sektöründe yaşanan gelişmelerin de farklı bir yöne kayması çok uzun zaman almadı. Yeni besteler, yeni şarkıcılar, yeni prodüksiyonlar piyasanın hâkimiyetini yavaş yavaş ele almaya başladıklarını 2018 senesinde net bir şekilde gösterdiler. Bu durumun devam etmesi muhtemelen 2019 senesi ve daha sonrasını da kapsayacak olan yeni düzenlemeleri de beraberinde getirecektir.


Biraz daha arka planda kalmaya başlayan sanatçıların yeni albümlerinde sık sık düetlere yer vermesi veya eski sanatçıların şarkılarını yeniden seslendirme istekleri de yine yeni dönemde tanık olabileceğimiz önemli gelişmeler arasında yer alıyor.
Özellikle eski şarkıların yeni sanatçılar tarafından ‘coverlanması’ veya yeni bir tarz ile okunması halk tarafından da ilgi gösterilen odak noktalarından bir tanesi. Hal böyle olunca da tabi ki sanatçılar da bu ilgiye kayıtsız kalmayarak farklı şarkıları seslendirme yoluna gidiyorlar.

Bu esnada değerlendirilmesi gereken bir diğer olgu da kendi türlerinin dışında şarkı seslendiren sanatçıların gelecekleri konum olarak söylenebilir.
Artık her sanatçının farklı bir türde şarkı okuması geçmişe nazaran çok daha modern bir reaksiyon ile karşılanıyor olsa da, daha tutucu bir kitlenin de olduğunu söylemek çok yanlış değil. 2019 senesi şarkılarında yakalanacak olan ritim duygusu ve söz öbeği bütünlüğü de tabi ki dinleyiciler tarafından özen gösterilen detaylar arasında.

Nitekim artık şarkıların içerisinde geçen sözlerin de, kulağa yansıyan ezginin de çok yönlü olmasının yanı sıra anlamlı bir kaliteyi içermesi halkın talep ettiği kavramlardan biri.
Yeni yıl içerisinde sürpriz yapması beklenen pek çok sanatçı olduğu gibi yeni bestelerin de gündeme gelmesi ile müzik sektörünün biraz daha canlanacağı çok net çizgiler ile belirlenmiş durumda.

Listeye eklenmesini istediğin yeni çıkan güncel parçaları aşağıda yorum formundan bizlere iletebilir ve listeleri sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler …

Kategori:Genel
Önceki Liste
Number 1 Top 40 Şubat 2019 Listesi En Hitler [Yeni]
Sonraki Liste
Ülkelere Göre Şarkılar en popüler ülke şarkıları

1 Yorumlar

  • 10 Ocak 2019 at 08:34
    namso bey

    mukemmelsiniz emege saygi


error: Kopya İçeriğe Karşı Koruma !